NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 665, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Užbaigtas Urbo kalno tvarkybos darbų pirmasis etapas

Penktadienį, balandžio 23-ąją, vyko atliktų Urbo kalno pirmojo etapo darbų perdavimas, kurio metu Neringos savivaldybės vadovai kartu su rangovo UAB „Madaris“ ir techninio prižiūrėtojo UAB „Vakarų regiono statybų konsultacinis biuras“ atstovais bei UAB „Šarūno Kiaunės projektavimo studija“ projektuotojais lankėsi sutvarkytoje teritorijoje, apžiūrėjo ir įvertino atnaujintus elementus. Šio projekto metu bus sutvarkyta viena  didžiausių Neringos teritorijų per pastarąjį dešimtmetį - kraštovaizdžio-Urbo kalno sutvarkymo pirmojo ir antrojo etapo darbai apima apie 7 km teritorijos takų, kraštovaizdžio formavimą, mažosios architektūros atnaujinimą, apšvietimo sistemos vystymą.

„Džiaugiuosi įgyvendinta tikrai didele šio projekto dalimi – tai prisidės prie svetingo ir komfortiško Neringos kurorto įvaizdžio, sutinkant svečius iš visos Lietuvos ir pasaulio. Urbo kalnas – viena pirmųjų apželdintų kopų Kuršių nerijoje, o jo viršūnėje – švyturys, kaip daugelis pasakytų, Nidos širdis ir vienas pagrindinių jos simbolių. Tad tvarkingi takai, architektūriniai elementai, apžvalgos aikštelės, informaciniai stendai yra tiesiog būtini reprezentuojant šį svarbų istorinį ir gamtos objektą“, - kalbėjo Neringos meras Darius Jasaitis.

Ryškiausias pokytis palietė takus – vietoje Sovietmetį menančių jau suskilusių plytelių buvo įrengti stabilizuoto smėlio-žvyro dangos takai. Šios specialios technologijos dėka jie atitinka šiandienos reikalavimus ir yra artimi gamtinei aplinkai. Tačiau būta situacijų, kai šie darbai buvo stabdomi dėl oro sąlygų, nes tokios dangos įrengimui reikalinga ne žemesnė kaip 5 laipsnių savaitinė temperatūra.

Įgyvendinant pirmojo etapo darbus taip pat sutvarkyti laiptai, buvusius betoninius pakeičiant į aplinką įsiliejančiais ažūriniais,  pagamintais iš rūdinto metalo. Reiktų paminėti ir tai, kad buvo sutvarkytas gamtinis kraštovaizdis, atveriant panoramą, išvalant susiformavusius augmenijos tankumynus.

Kraštovaizdžio-Urbo kalno sutvarkymas apima ir mažosios architektūros elementų įrengimą – teritorijoje dabar galima rasti kur kas daugiau pasisėdėjimui skirtų vietų su naujai įrengtais suolais. Anksčiau atlikta Neringos lankytojų apklausa leido daryti išvadas, kad nemaža dalis Nidos švyturį lankančių svečių nežino, kad tuo pačiu aplanko ir svarbų istorijos ir gamtos paminklą, taigi visoje Urbo kalno teritorijoje įrengti nauji informaciniai stendai sudarys geresnes sąlygas vietovės ir jos vertybių pažinimui, susipažinimui su unikalia jos istorija.

Teritorijoje jau įrengta keletas apžvalgos aikštelių, nuo kurių atsiveria nuostabi Nidos panorama – ją galima stebėti per vaizdą didinančius specialius žiūronus. Įgyvendintų Urbo kalno sutvarkymo darbų dėka yra išplėstos laisvalaikio Nidoje galimybės, kurios kvies daugiau laiko leisti gamtoje ir dar geriau pajausti kultūrinio Kuršių nerijos kraštovaizdžio vertę.

Antrojo etapo darbai palies likusius 1,2 km takų. Jo metu taip pat bus įrengtas edukacinis takas ir tęsiami pirmojo etapo metu pradėti darbai, vystant apšvietimo sistemą. Yra numatyta apšviesti daugiau takų – tam panaudojant žemus parkinius kryptinius šviestuvus. Šviestuvai specialiai dėstomi skirtingais atstumais, vietomis keičiant tako pusę, kad nesijaustų tvarkingo ritmo, nebūdingo gamtinei aplinkai.

Urbo kalno infrastruktūros tvarkymo darbai atliekami tęsiant ES ir Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis įgyvendinamą projektą „Neringos savivaldybės teritorijos kraštovaizdžio gerinimas“. Kraštovaizdžio-Urbo kalno sutvarkymo darbai yra suskirstyti į du etapus. Techninio projekto skaičiuojamosios kainos nustatymo dalyje numatyta, kad preliminari abiejų etapų rangos darbų vertė galėtų siekti apie 1, 288 236 eurų. I etapo darbų kaina 711499,02 eurų.

 

 Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 
 
   

                 Stiliaus vadovas

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.