mobile menu toggle Pradžia

Asmens su negalia reikalų koordinavimas

2024 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo Nr. I-2044 pakeitimo įstatymas (Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymas) , kuriuo savivaldybės administracijoms pavesta atlikti asmenų su negalia reikalų koordinavimo funkciją. Šias funkcijas Neringos savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) atlieka Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Tribulaitė ir  Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Edita Vaitkutė-Zinkė .

Asmenų su negalia reikalų koordinatorius stebės ir bus atsakingas už tai, kaip Savivaldybės teritorijoje įgyvendinama asmenų su negalia socialinės integracijos politika ir užtikrinamos asmenų su negalia teisės, kurios yra nustatytos tarptautiniuose dokumentuose, kuriuos Lietuvos Respublika yra ratifikavusi ar kitaip prie jų prisijungusi, Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose, plėtos Savivaldybės institucijų ir įstaigų, dirbančių asmenų su negalia socialinės integracijos politikos srityje, bendradarbiavimą, užtikrins kompleksinių Savivaldybės teikiamų paslaugų asmenims su negalia prieinamumą.

Kontaktai:

Audronė Tribulaitė tel. +370 659 28007, el. p. audrone.tribulaite@neringa.lt

Edita Vaitkutė-Zinkė tel. +370 612 78210, el. p. edita.vaitkute@neringa.lt


Teisės aktai

Lietuvos Respublikos įstatymas dėl Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos ir jos fakultatyvaus protokolo ratifikavimo

Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymas

Pagalbos koordinavimo asmeniui su negalia skyrimo, organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas


ASMENS SU NEGALIA GEROVĖS TARYBA

Asmens su negalia gerovės tarybos nuostatai ir sudėtis patvirtinta 2024 m. birželio 27 d. Neringos savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-196 ,,Dėl Neringos savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos steigimo, nuostatų ir sudėties patvirtinimo“.

Asmens su negalia gerovės tarybos paskirtis

1. Nagrinėti asmens su negalia socialinės integracijos klausimus bendradarbiaujant su Savivaldybės institucijomis, Savivaldybės administracija ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

2. Gerinti Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos ir įstaigų veiklos koordinavimą, jų bendravimą ir bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis ir teisės aktų įgyvendinimą asmenų su negalia teisių apsaugos srityje.

3. Informuoti visuomenę ir asmenis su negalia apie socialinės paramos politiką.

Asmens su negalia gerovės tarybos funkcijos

1. Analizuoti ir rinkti informaciją apie asmens su negalia socialinės integracijos įgyvendinimą Savivaldybės institucijose ir įstaigose, kitą informaciją, susijusią su asmenų su negalia gyvenimo kokybe, inicijuoti asmenų su negalia poreikių ir jų gyvenimo kokybės tyrimus.

2. Teikti  siūlymus ir rekomendacijas Savivaldybės administracijai, institucijoms, susijusioms su asmens su negalia integracijos įgyvendinimu dėl asmens su negalia teisių apsaugos politikos įgyvendinimo priemonių, jų tobulinimo, finansavimo ir stebėsenos.

3. Bendradarbiauti su Savivaldybės administracija ir jos struktūriniais padaliniais, kitomis savivaldybės ir valstybės institucijomis bei įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis sprendžiant asmenų su negalia socialinės integracijos problemas, siekiant mažinti asmenų su negalia atskirtį ir aktyvinti bendruomenes ir nevyriausybines organizacijas teikiant asmenims su negalia socialines paslaugas bendruomenėje. Dalintis gerąja praktika užtikrinant asmens su negalia teisių apsaugą ir įgyvendinimą lygiai su kitais asmenimis.

4. Domėtis užsienio valstybių patirtimi, sprendžiant asmenų su negalia socialinės integracijos klausimus, ir, esant reikalui, teikti siūlymus bei rekomendacijas Savivaldybės tarybai ir Savivaldybės administracijai dėl bendradarbiavimo su užsienio šalių atitinkamomis institucijomis.

5. Informuoti visuomenę apie Gerovės tarybos veiklą ir ne rečiau kaip kartą per metus teikti savo veiklos ataskaitą Savivaldybės tarybai.

Asmens su negalia gerovės tarybos sudėtis

1. Neringos miesto neįgaliųjų draugijos deleguotas atstovas.

2. Neringos savivaldybės mero pavaduotojas, kuruojantis socialinę sritį.

3. Neringos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas.

4. Neringos socialinių paslaugų centro deleguotas atstovas.

5. Neringos savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas (savivaldybės gydytojas).

6. Neringos savivaldybės tarybos narė, Aušra Mikalauskienė.

7. Neringos savivaldybės tarybos narė, Ieva Venslauskienė.

Asmens su negalia gerovės tarybos pirmininkė

 

Neringos savivaldybės tarybos narė, Aušra Mikalauskienė

Taikos g. 2, Neringa 93121,

El. p.: mikaausra@gmail.com

Tel. +370 680 38 655

Asmens su negalia gerovės tarybos pirmininkės pavaduotoja

Neringos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja,

Audronė Tribulaitė

Taikos g. 2, Neringa 93121,

El.p.: audrone.tribulaite@neringa.lt

Tel.+370 659 28007

2024 m. liepos 17 dieną įvyko pirmasis Neringos savivaldybės Asmens su negalia gerovės tarybos posėdis

Asmens su negalia gerovės tarybos pirmininkės pavaduotoja išrinkta Audronė Tribulaitė, savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja.

Gerovės tarybos posėdyje aptartos aktualios problemos, su kuriomis susiduria asmenys su negalia, Neringos savivaldybėje. Nustatytos Gerovės tarybos veiklos gairės bei tolimesni veiksmai vykdant Gerovės tarybos veiklos funkcijas ir gerinant asmenų su negalia gyvenimo kokybę, aptarti kiti klausimai susiję su asmenų su negalia teisių apsauga.

Tarybos nariai sutiko, kad, siekiant ilgalaikių pokyčių, būtinas aktyvus bendradarbiavimas ir problemų sprendimas, kadangi iššūkių ir neišspręstų klausimų šioje srityje yra daug.

Posėdžio protokolas 2024-07-17

Posėdžio protokolas 2024-09-19

Posėdžio protokolas 2024-10-15

Veiklos planas 2024 metams


Kvietimas asmenims su negalia prisijungti prie tarptautinio ERASMUS+ projekto

"Digital for all"

Projekto „Digital for all“ tikslas – asmenų su negalia skaitmeninių įgūdžių didinimas. Prie Lietuvos komandos kviečiama prisijungti asmenis su negalia. Pagal planą, Lietuvos komanda, kurią sudarys 7 asmenys su negalia, bus atitinkamai apmokomi tam tikrose skaitmeninių technologijų srityse, o vėliau dalyviai patys ves mokymus kitiems asmenims su negalia. Vesti mokymus dalyviai būtų skatinami pagal savo galimybes ir žinias (grupės dydis, mokymų laikas ir kt. aspektai). Nors programos temų formuluotės gali skambėti sudėtingai, tačiau svarbu bazinis, pradinis skaitmeninių įgūdžių lygis, tai reiškia, kad norima apmokinti ir tuos, kurie galbūt neturi jokių žinių šioje srityje. Projekto veiklos yra apmokamos, tad už visokias kelionių išlaidas mąstyti nereikėtų. Dalyvio darbas besimokant (ir vėliau mokinant) būtų taip pat atitinkamai atlygintas.

Numatyta darbotvarkė:

  • Kelionė į Tartu (Estija) – pirmasis susipažinimas su kolegomis ir programos aptarimas (2024 ruduo)
  • Mokymasis ir mokymai Lietuvoje (2024-2025)
  • Partnerių susitikimas Vilniuje (2025 m. ruduo)
  • Išvyka į Maltą – paskutinis partnerių susitikimas, aptarimas, gairių EU patvirtinimas (2026 m.)

*Anglų kalbos žinios nėra būtinybė, bet pliusas

*Jei yra poreikis, kartu su dalyviu į partnerių susitikimus kartu važiuotų ir jį lydintis asmuo.

Jei susidomėjote, parašykite el. paštu laura.mikeleviciute@anta.lt. Jums bus suteikta prisijungimo nuorodą į informacinį Lietuvos komandos susitikimą (nuotolinį, Teams) rugpjūčio 20 d. susitikimą.

Informacija